Вифлеємський вогонь прибув до Відня

Фото: Львівські новини

Вогонь миру з Вифлеєму, запалений палестинською дівчинкою над місцем народження Ісуса Христа у Вифлеємі, вже прибув до Відня. Рознесення Вифлеємського вогню є різдвяною традицією. Коронавірусні обмеження змусили провести цю церемонію в інший спосіб.

Про це повідомляє Vatican news.

Перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Хрестових походів привіз цей вогонь з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких. Прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати «Вифлеємський вогонь миру» – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, щоб донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях, дитячих будинках, тощо. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути й від 1988 року з допомогою скаутської естафети вифлеємський вогонь почав мандрувати світом, спочатку тільки Європою, а згодом у різдвяний час він запалав на всіх континентах.

Традиційно австрійська телерадіокомпанія ORF обирала одну австрійську дитину, яка відзначилась добродійною діяльністю, для того, щоб запалити вифлеємський вогонь від лампадки, що висить над срібною зіркою, яка вказує на місце народження Ісуса Христа у вифлеємській базиліці Різдва Христового.

Скаути, пожежні команди, Червоний Хрест, Асоціація Самарян, інші мирянські організації, парафії та окремі вірні прагнуть підтримати поширення вогню миру, але наразі невідомо, як саме це буде виглядати цього року, беручи до уваги суворі вимоги захисту від коронавірусу.

Щороку вогонь миру передавали з рук у руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн, єднаючи у передріздвяні дні християн не тільки Європи, але й багатьох країн світу. З Австрії через Польщу та Словаччину в середині грудня вогонь прибував також і в Україну, де ним піклувались різні скаутські організації України.

Вифлиємський вогонь миру розповсюджують по храмах, лікарнях, сиротинцях, в’язницях, його передають представникам владних структур, а вірні можуть взяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим. Вперше Вогонь до України потрапив у 1992 році, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1999 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.  У 2018 році пластуни передали символічний Вогонь митрополиту Епіфанію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *