У Золочеві відкрили меморіальний барельєф Василю Вишиваному

Світлина: ЛОДА

На будівлі навчального центру Національної гвардії у Золочеві відкрили меморіальний барельєф Василю Вишиваному, справжнє ім’я якого – Вільгельм Габсбург, австрійський архікнязь відомої династії, полковник легіону Українських січових стрільців, повідомляє Голос України.

Видатний український військовий діяч, політик, дипломат, поет, 125-ту річницю з дня народження якого відзначають на Львівщині, у Золочеві проходив військову службу у 13-му полку уланів. Військова частина була сформована переважно з українців Золочівського повіту. Один з солдатів подарував Вільгельму вишиту сорочку, яку він відкрито носив у полку. Саме українські вояки під час Першої світової війни дали ім’я йому Василь Вишиваний.

З ініціативи обласної ради та облдержадміністрації 2020 рік проголосили роком Василя Вишиваного. Так відзначили ювілей невтомного борця і великого патріота, який допомагав українцям стати господарями на своїй землі.

Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *