Онуфрій знову показав своє невігластво у канонічному праві й замахнувся на Вселенського патріарха

Фото: Перший канал соціальних новин

Очільник Російської православної церкви в Україні митрополит Онуфрій відповідаючи на питання, чи можливо відновити євхаристійне єднання між Російською церквою і Вселенським Патріархатом, показав своє невігластво в знаннях православної еклезіології й канонічного права. Він звинуватив Вселенського патріарха Варфоломія в порушенні церковних правил.

«Теоретично, розрив євхаристійного спілкування, який стався у 2019 році, можна вилікувати. Але для цього шановний патріарх Константинопольський повинен поводити себе з усіма як перший по честі і рівний по владі», –  заявив Онуфрій в інтерв’ю журналу «Пастир і паства».

Онуфрій обурився, що патріарх Варфоломій «поводиться як перший і по честі, і по владі», а це, на думку очільника московської церкви в Україні, чуже православному духу і схоже на «папізм».

З цих закидів Онуфрія, можна зробити висновок, що він зовсім не знає православних канонів (правил церкви).  Як написано у дослідженні Богословів, й раніше підтверджено в публікаціях російських каноністів, таких як Тімофей Барсов Виняткові переваги Вселенського патріарха затверджені Вселенськими Соборами і вони вище, ніж у предстоятелів, не тільки по першості честі, а й по першості привілеїв. Це підтверджується і тим, що коли Москву відвідав Антіохійський патріарх і світська влада просили у нього піднесення Москви до патріархату, але він це питання перенаправив до Вселенського трону як до уповноваженої інстанції. У хрисовулі-томосі про піднесення митрополії Москви до патріархату виражена роль Церкви Нового Риму: «сповідуємо і здійснюємо в царстві граді Москві встановлення і визначення пана Іова Патріарха, щоб і в майбутньому шанувався й іменувався з нами Патріархами і мав чин в молитвах після єрусалимського, і щоб як свою голову і початок мав він апостольський престол Костянтина Граду як й інші патріархи».

Вартий уваги і важливий факт – це лист з питаннями Церкви Москви 1663-го року патріаршому синоду Константинополя, де російські поставили деякі церковні питання і просили відповіді чотирьох Патріархів. Одне з питань стосувалося ролі Вселенського Патріархату в Православній Церкві і теми апеляції : «Чи належить Константинопольському трону всякий суд інших Церков і отримує від нього всяке церковне питання закінчення»? Собор Патріархів відповів: «ця перевага у Римського Папи була до розділення Церкви від гордості і вільного зла, але коли він уже відділився (від Церкви – ред.) питання Церков до Константинопольського трону відсилаються і він рішення приймає, як той що має ті ж переваги що і Старий Рим, бо сказав 4 й Сардикійський канон, а якщо якийсь єпископ під судом єпископів в сусідстві знаходяться, позбавлений буде від сану, і скаже, що він покладає на себе обов’язок виправдання: то не раніше поставляти другого на його місце, бо це перевага переходить на Вселенський Трон». Більш того Патріарший Синод Константинополя, який фактично виконував [функції] Вселенського Собору в 2-му тисячолітті міг скидати навіть патріархів, архієпископів, митрополитів і єпископів.

Якщо ми будемо говорити про джерело першості, то таким джерелом є сама особистість архієпископа Константинополя, який як єпископ є першим «серед рівних», але як архієпископ Константинополя і, відповідно, Вселенський Патріарх є перший без рівних (primus sine paribus)

Потрібно наголосити, говорить богослов Ніколас Гургенідзе, – той неприйнятний факт, в якому ми упевняємося, що Православна Церква в Москві не приймає повністю рішень Вселенських і Помісних Соборів. Якщо будемо вивчати уважно [московський] церковний лексикон, то побачимо, що з нього зовсім зник канонічний титул Вселенського патріарха і замість того щоб його поминати як «Вселенського Патріарха» згадує його просто як «Патріарха Константинопольського». Раніше ситуація була іншою, наприклад, якщо ми побачимо лист Московського [патріарха] Адріана до Вселенського Патріарха де йдеться : «Всесвятішому і всеблаженному пану і Владиці брату і слузі-товаришу нашої мірності пану Каллініку Архієпископу Константинополя Нового Риму і Вселенському Патріарху, цілування і вітання віддаємо». У висновку, можемо сказати, що Церква Москви не в повному обсязі, а вибірково, приймає рішення Святих і Вселенських Соборів, що веде її до відпадання від Православ’я.

Tagged:

22 comments

   1. Ви впевнені в своїх словах. Це ви заказний маленький невіглас. Бідні ви. Не маєте за що вчепитися. Слів ну просто нема.!!!

    1. Почитайте дослідження ваших же Богословів. Наприклад Тимофея Барсова, і порівняйте з тим що каже Онуфрій

 1. Тільки неуки або темнотупі фанатики не знають, що РПЦ(мп) створена і очолена сталінськими атеїсто нкведистами на руїнах ними знищеної РПЦ. Всі попи і “монахи” мають військове звання кгб-фсб і виконують команди пуціназ Кремля

 2. Перш ніж обманювати людей і писати про чиєсь невігластво,попрацюєте, будь ласка,над своїм невіглаством.
  Смішно читати такі статті.
  Дуже шкода людей,які не компетентні в даному питанні і легко сприймають дану інформацію за правду.
  Саме лише формулювання:
  ” Очільник Російської православної церкви в Україні” свідчить про те,що ви пишете якийсь абсурд!!!

  1. Петро, так звана “УПЦ МП” згідно її статуту є частиною РПЦ і тим більше є підвладною Архієрейського суду РПЦ і має в обов’язковому порядку виконувати рішення Архієрейських і Помісних Соборів РПЦ

  2. Петро, УПЦ мп має виконувати рішення Соборів РПЦ і є її частиною, а значить є РПЦ в Україні

 3. Онуфрій високоосвідчена, розумна людина. А Варфоломій так, – патріарх. Але без храмів і пастви. Тому йому ой як хочеться хоч ще трішки влади. Навіть через унії з Римом, через багато того, що патріархові не личить. Одна з ознак святості- гоніння. Тому за митрополита Онуфрія не хвилюйтеся.

   1. Все правильно наш митрополит Онуфрій сказав! І ніякої РПЦ в Україні немає, наша церква є єдиною канонічноюдзвони церквою в Україні, і називаєтьсч вона УПЦ, а ваша “церква” це лише організація рейдерів та бандитів і нічого святого у вас, нажаль, немає.

    1. Просто дайте відповідь на два простих запитаня. 1. Кого під час літургії Онуфрій та інші клірики РПЦвУ згадують першим у диптиху? 2. Назвіть хоч одну Помісну Православну Церкву, у диптиху якої згадувався б Онуфрій

  1. Якби Онуфрій був високоосвічений то б не говорив би про папізм патріарха Варфоломія. А це так. Пропаганда РПЦ. Що від них почув те і повторив. Власного розуму немає.

  2. самі ви невігласи, на кого замахнулись? плете щось таке, що у мозок не лізе…зрештою, є суд Божий, начувайтесь!

 4. Чому ви вчепилися до нашої церкви? Погляньте на інші. Он греко- католики ідуть переможним кроком. У наших селах за часів Яценюка їхні костьоли будували за місяць. Ксьондз прийшов молодим – зеленим, пішки ходив. Тепер вже кілька машин поміняв. Хату гарну йому купили безкоштовно. Чому не вчителеві, ліікареві. Важний став. Почитайте “Чорну Раду” Пантелеймона Куліша. Що Греко-католики робили з православними. Взимку в плуг впрягали. А на рахунок гонінь- якщо ви такий розумний – поцікавтесь, яким чином ” Перейшли” Більшість УПЦ МП церков, вами захвачених ,у ПЦУ.

  1. Порошенківські прихвостні ці статті пишуть, розумні люди розуміють, що то за ПЦУ, , на жаль Варфоломій пішов на зговор з цим угрупуванням,бо то не церква, їм храми не для молитви треба, відібрали і позакривали на замки. Онуфрій цим невігласам поперек горла, за віру і паству він молиться й відстоює, а то ,що поносять його, лише глворить про те,що на вірній дорозі спасіння.

   1. Порошенко вже більше року не президент. І до чого тут він якщо мова йде про Онуфрія і його невігластво?

    1. Дорогі во Хресті брати і сестри.Не чіпайте та не вступайте в полеміку з розкольниками,- на них суд Божий.А наш Владика Онуфрій,завжди є, і буде пастирем добрим,який і душу положить за свою паству! Храни нас всіх Господь,від вовків в овечих шкурах.

     1. як ви можете бути не розкольниками, якщо ви перестали виконувати рішення в грамоті Вселенського патріарха за 1686 рік. Чому Онуфрій не згадував до 2014 року Вселенського першим як це сказано в тій грамоті. Ви є найбільші розкольники в світі

 5. Очень тяжело осознавать что
  вы вносите раскол между церковью разжигаете неприязнь между людьми как то люди тясячи лет.молились Богу, прославляли Православную Веру жили а мире и согласии вы безграмотно публикуете фальшивую ,информацию ,ни одна из конфенций не имеет право принимать самостоятельное решение , трлько Соборно

  1. Соборно питання автокефалії намагались визначити на Криті в 2016 році де Московський патріарх не явився і не приїхав. Тепер ті хто не виявив соборність у 2016 році буде говорити про соборність зараз?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *