Перед виборами СБУ ліквідувала ще трм «ботоферми»: Поширювали сепаратистські заклики

Фото:СБУ

Дві «бофотерми» у Миколаєві і одну в Івано-Франківську ліквідували фахівці Служби безпеки України. У одній із груп звучали сепаратистські заклики до зміни території України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ

У Миколаєві під час передвиборчої кампанії зловмисники через «ботоферми» активно дискредитували дії державної та обласної влади. Для поширення фейків вони використовували мережу ботів.

Крім того, один із зловмисників адміністрував у соцмережах групи із загальною аудиторією понад 300 тисяч учасників. Там він публікував матеріали, які містили сепаратистські заклики до зміни меж території України.

А в Івано-Франківську місцевий мешканець через «ботоферму» упродовж 3 років надавав послуги зі створення десятків тисяч фейкових профілів у соцмережах і месенджерах.

Напередодні місцевих виборів в Україні клієнтами зловмисника стали переважно абоненти з РФ. Вони використовували анонімні профілі для поширення дезінформації, фейків та пропаганди серед української аудиторії.

Наразі тривають слідчі дії, перевіряється причетність до «діяльності» зловмисників спецслужб РФ.
З початку року кіберфахівці блокували діяльність 19 ботоферм загальною потужністю понад 60 тисяч ботів, а також 450 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки.

Раніше ми повідомляли, що СБУ ліквідувала у Бердянську ферму ботів, які сіяли паніку.

Фото:СБУ
Фото:СБУ

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *