Дочка автора музики до гімну «Магутны Божа» жорстко відповіла патріаршому екзарху всієї Білорусі

Духовний фронт раніше писав, що митрополит Веніамін (Тупеко), який віднедавна очолює Білоруську православну церкву, заборонив співати в храмах Білорусі пісню «Магутны Божа». На його думку, зазначений гімн «розділяє суспільство».

Реакція суспільства була блискавичною і прогнозованою. Критика і звинувачення у «прислуговуванні диктатору» полились в адресу владики.

Не лишилась осторонь і дочка білоруського композитора Ніколая Равенского Ольга.

Композитор Ніколай Равенскій Фото: durnowo.livejournal.com

«А чи не ви розділяєте суспільство такою заявою? Цей гімн – не просто пісня, це молитва до Бога. Як можна угледіти політичний підтекст в молитві, яка не закликає до насильства, вбивства, обману», – переказує слова Ольги Миколаївни «Хартыя97%» з посиланням на «Салідарнасць».

Дочка композитора розповіла, що її батько написав музику на слова Натальї Арсеньєвой, коли тужив за Батьківщиною, звідки змушений був тікати під час Другої світової війни, щоб уникнути розстрілу. Протягом свого життя він написав цикл духовної музики.

Автор слів гімну “Магутны Божа” Наталья Арсеньєва Фото: durnowo.livejournal.com

В часи Радянського Союзу «Магутны Божа» співали підпільно. Тривалий час у суспільстві вважали, що музика гімну народна, ім’я композитора не називали.

Сьогодні Ольга Миколаївна радіє, що співаючи гімн, люди згадують ім’я її батька, яке довгий час перебувало у забутті.

«Поважний митрополит, можливо вам варто було подякувати Богу за народ, який від серця підносить молитву, а не береться за зброю, щоб проливати кров?», – звернулась до патріаршого екзарха дочка відомого композитора.

Принагідно нагадаємо, що «Магутны Божа» вважався релігійним гімном для післявоєнної білоруської еміграції. В деяких варіантах його ще називають «Молитва о Беларуси».

В 1993 році спеціальна комісія Верховної Ради Республіки Білорусь навіть пропонувала затвердити твір в якості державного гімну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *