В окупованому Луганську відспівали митрополита РПЦвУ, який благословляв ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького

Зліва направо: Іоанникій (Кобзєв), митрополит Луганський і Алчевський РПЦвУ, та Ігор Плотницький, тодішній ватажок угруповання «ЛНР». Окупований Луганськ, 4 листопада 2014 року

17 жовтня, на 82-му році життя після тривалої хвороби помер митрополит Іоанникій (Кобзєв), керівник Луганської єпархії РПЦвУ («УПЦ МП»), який 2014 року благословляв ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького під час його «інавгурації».

19 жовтня у Свято-Петропавлівському кафедральному соборі РПЦвУ тимчасово окупованого Луганська були звершені літургія та чин поховання Іоанникія, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на сайт РПЦвУ.

Очолив богослужіння за померлим митрополит РПЦвУ в Ровеньківському і Свердловському районах Пантелеймон (Поворознюк). Йому співслужили священнослужителі Луганської, Ровеньківської та Сєвєродонецької єпархій РПЦвУ.

Секретар Луганської єпархії архімандрит Макарій Любавцев зачитав співчуття очільника РПЦ патріарха Кіріла, а також очільника РПЦвУ митрополита Онуфрія і правлячого архієрея єпархії – митрополита Митрофана.

У слові Онуфрія говориться, що «покійний владика незмінно являв собою образ люблячого архіпастиря, мудрого наставника і попечителя про благо ввірених його окормленню словесних овець стада Христового».

Труну з тілом покійного митрополита Іоанникія хресним ходом було перенесено за вівтар кафедрального собору, де владика і був похований.

Варто зазначити що 4 листопада 2014 року митрополит Іоаникій взяв участь в церемонії «інавгурації» ватажка так званої «Луганської народної республіки» Ігоря Плотницького, якому дав святительське благословення. Крім духовенства Луганської і Алчевської єпархії РПЦвУ, в урочистостях взяли участь колишні активісти Партії регіонів, комуністи та представники місцевого проросійського ополчення.

Митрополит УПЦ взяв участь в інавгурації глави «Луганській народної республіки» / 2014 рік/ Фото: Релігія в Україні

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *