«Гнана» церква: РПЦвУ звела три нові храми та каплицю

Світлина: РІСУ

Три нові храми освячено у Вінницькій, Мукачівській та Могилів-Подільській єпархіях РПЦвУ. У Харківській єпархії освячено каплицю.

18 жовтня митрополит Вінницький і Барський РПЦвУ Варсонофій освятив храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Носківці Жмеринського району Вінницької області. Після чину освячення в храмі відбулася Божественна Літургія, повідомляє РІСУ з посиланням на «Православную жизнь».

Після молитви та проповіді митрополит Варсонофій відсторонив протоєрея Іоанна Шмаюна від служіння на цій парафії за священицьку недбалість терміном на 3 місяці. Тимчасово виконуючим обов’язки настоятеля храму призначено протоєрея Ігоря Миронова.

17 жовтня митрополит Мукачівський і Ужгородський РПЦвУ Феодор освятив храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Іванівці Мукачівського району Закарпатської області.

14 жовтня митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський РПЦвУ Агапіт освятив храм Покрови Пресвятої Богородиці в с. Пилипи Борівські Томашпільського району Вінницької області.

На завершення Богослужіння митрополит Агапіт звернувся до пастви зі словом проповіді. Благодійникам, на пожертви яких у селі після 70 років очікування з’явилася церква, вручені нагороди.

Того ж дня, 14 жовтня, в свято Покрову Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Харківського і Богодухівського РПЦвУ Онуфрія відбулося освячення каплиці Почаївської ікони Божої Матері в с. Федорівка Нововодолазького району Харківської області.

Почаївська каплиця у Федорівці – перший в історії села православний храм. Каплиця збудована за ініціативою жителів села при активній підтримці адміністрації Нововодолазького району та духовному опікуванні настоятеля храму ікони Божої Матері «Знамення» села Знам’янка протоєрея Ігоря Водяного.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *