Після благословення Онуфрія мер Одеси заявив, що проспект Небесної сотні перейменують на маршала Жукова

Колаж: Новоє время

Історико-топонімічна комісія міста Одеса прийняла рішення перейменувати проспект Небесної Сотні назад на проспект маршала Жукова. Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов, якого нещодавно благословив Онуфрій (Березовський) – очільником московського патріархату в Україні.

«Георгій Жуков не підпадає під закон про декомунізацію, оскільки є борцем з фашизмом», — написав Труханов передає Новинарня.

Саме Труханов подав відповідне звернення про перейменування проспекту.

Насправді Жуков підпадає під закон про декомунізацію, адже, крім військових посад, обіймав також високі пости в радянській і комуністичній ієрархії (міністр оборони СРСР у 1955-1957 рр., член президії ЦК КПРС у 1957 рр.).

За повідомленням Труханова, також буде перейменована назад вулиця Інглезі – на вулицю 25-ї Чапаєвської дивізії.

Пізніше стало відомо, що Одеська територіальна організація партії Європейська Солідарність подає позов до суду на мера міста Геннадія Труханова за спробу перейменувати проспект Небесної Сотні.

Про це йдеться в повідомленні партії в Facebook.

«Дотримуючись принципів європейської інтеграції, розвитку демократичних традицій і зміцнення прав людини, Україна буде продовжувати рухатися від тоталітарної радянської минувшини. Ми засуджуємо і виступаємо проти маніпуляцій і провокацій, а також політичних ігор навколо ностальгії деяких співгромадян », — повідомляють представники євросолідарності 18 жовтня.

Слухання після повернення старих назв повинні пройти після місцевих виборів — 4 грудня о 16:00.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *