Луцьк отримав понад 16,5 млн грн від ЄС на реставрацію пам’яток архітектури

Фото: РІСУ

Виконавчий комітет Луцької міської ради отримав черговий транш Європейського Союзу в розмірі понад 16,5 млн гривень. Кошти мають піти на впровадження проєкту «Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства.

Планується, коштом траншу ЄС, завершення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури національного значення (монастир єзуїтів та башта Чорторийських з оборонним муром), на благоустрій, озеленення й освітлення прилеглої території, облаштування у підвалах колегіуму експозицій навчального процесу та лицарських обладунків ручної роботи, повідомляє РІСУ з посиланням на Волинські новини.

Також планується встановлення сучасного обладнання, що даватиме можливість відвідувачам зануритись у минуле за допомогою технологій віртуальної реальності та голографічних проєкцій.

Отриманню грантових коштів передував складний процес звітності та аудиту використання близько 10,4 млн гривень авансового платежу за проєктом, який виконавчий комітет Луцької міської ради отримав у 2019 році. Перевірка прийнятності витрат тривала майже пів року. Отримання чергового траншу стало результатом позитивної оцінки фінансового звіту, підготовленого командою проєкту у співпраці з Люблінськими партнерами.

Крім того, у зв’язку з об’єктивними обставинами, що виникли через карантинні обмеження та через труднощі в реалізації проєкту відповідно до попереднього календарного плану головним чином по стороні польського партнера (Адміністрація міста Люблін), додатковою угодою до грантового договору термін реалізації проєкту продовжено до кінця 2021 року.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *