Культура приготування борщу стане частиною нематеріальної спадщини України

Світлина: Facebook Міністерства культури та інформаційної політики України

“Культура приготування українського борщу” і ще чотири елементи потраплять до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Про це повідомляє канал “Прямий” з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.

“Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити 5 елементів, серед яких – “Культура приготування українського борщу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що це важливий крок в рамках підготовки номінації культури приготування борщу до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства UNESCO, яку здійснює Громадська організація “Інститут культури України”.

Окрім цього, до Національного переліку увійдуть:

  • Технологія створення клембівської сорочки “з квіткою”;
  • Великоднє гуляння “Водити Володаря” в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області;
  • Борщівська народна вишивка;
  • Карпатське ліжникарство.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України включило «Звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ», «Мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик», «Технологія виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині» до українського Націонпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *