Я вже не міг молитися за тих, хто благословляє вбивство наших пацанів: Священник про свій перехід до ПЦУ

Фото: Lyubov Klim

Колишній священник Московського патріархату о. Владислав Шіман розповів, що його підштовхнуло покинути Російську церкву.

Про це він розповів у інтерв’ю Релігійній правді.

«У 2014 році пройшов певний перелом, — каже о. Владислав. — Бо я розумів, що згадувати в молитвах когось, хто благословляє вбивати наших пацанів, я не можу. І я, і деякі інші священники допомагали нашій армії. Але ми робили це таємно, бо розуміли, що позиція начальства буде несхвальна. Потім я з друзями поїхав на Афон, своїм коштом, взяли економваріант. Ми від монастиря до монастиря ходили пішки. І мене так вразила простота Вселенської Церкви, що я вперше подумав: ми щось робимо не так».

Отець Владислав найбільше боявся, щоб не було бійки під час переходу громади в ПЦУ. Бо це картинка для російського телебачення. «Ви знаєте, які картинки робила Москва, пропагуючи ідею “кровопролиття”. Тому для нас було дуже важливо провести все мирно та демократично. І ми впоралися».

Священник каже, що за перехід у ПЦУ на нього Московський патріархат наклав одночасно три покарання. «Мене зняли з посад благочинного, настоятеля і заборонили у служінні. Я запитую юристку Агафангела (митрополит РПЦвУ): одночасно три покарання, це ж догматично заборонено. А вона у відповідь: “Понимаете, владыка в гневе был”».

Варто зазначити, що тоді митрополит РПЦвУ Агафангел видав указ у якому о. Владислава порівняв із Юдою. «Краще б тобі, Юда, не зачали в утробі матері, краще б ти, зраднику, не народився».

Раніше ми писали про о. Владислава Шімана та його парафію, адже РПЦвУ не залишає спроб повернути собі храм.

Фото: odessa.dozor.ua

Tagged:

1 comment

  1. Отець Владислав це приклад справжнього Священника який дбає про свій народ, про свою рідну Батьківщину. Велика подяка Вам і низький уклін. Дуже хочеться, щоб і всі інші священнослужителі , яку поклоняються ворожій країні зробили те ж саме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *