Влада Білорусі навмисне сприяла транзиту хасидів до кордону з Україною, – МЗС

Світлина: Державна прикордонна служба України

Влада Білорусі на чолі з президентом країни Аляксандром Лукашенком навмисне створила умови, при яких паломники-хасиди, ризикуючи здоров’ям, опинилися біля українського кордону. У Мінську знали про заборону на в’їзд іноземців в Україну.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає РБК-Україна з посиланням на «Радіо Свобода».

Влада Білорусі спеціально оформляла зазначених громадян на в’їзд в аеропорту Мінська, всупереч своїм же нормативним правилам.

«Режим Лукашенка навмисне своїми діями сприяв в’їзду на територію Білорусі великої кількості паломників і їхньому транзиту до кордону з Україною. Цим режим навмисно піддавав зазначених людей на небезпеку», – сказав Єнін.

Заступник міністра зазначив, що згідно з білоруським законодавством, навіть транзитний в’їзд жителів країн, що входять в «червону» зону поширення COVID-19, заборонений. Влада Білорусі включила Ізраїль в цю зону ще 10 вересня.

«Нам важко все це пояснити. Я чув різні трактування такого підходу. Виходить так, що ти хотів комусь насолити, сів у калюжу сам, а страждають зовсім сторонні люди. Чим хасиди насолили Лукашенко, мені важко сказати, і точно не мені оцінювати», – додав Єнін.

Нагадаємо, паломники намагалися потрапити в Україну, щоб відвідати могилу цадика Нахмана в Умані під час святкування Рош ха-Шана. Юдейський новий рік у 2020 почнуть відзначати з вечора 18 вересня.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *