Сербська церква заявила, що «після цих виборів вже не буде вмішуватись у політику»

The clergy and believers of the Serbian Othodox Church rally against a religion law adopted in neighboring Montenegro, in Belgrade, Serbia, January 8, 2020. REUTERS/Marko Djurica

Сербська православна церква в Чорногорії «після цих виборів не буде втручатись у політику» і не має ніякого інтересу або плану участі в формуванні майбутнього уряду в Чорногорії.

Про це на прес-конференції повідомив Гойко Перович, ректор Цетінської духовної семінарії, передає regnum.ru з посиланням на чорногорську агенцію RCTG.

«Думка віруючих і священиків полягає в тому, що церква виявилася на політичному перетині, ставши мимовільним учасником передвиборчої кампанії в Чорногорії», – підкреслив Гойко Перович.

На його думку, колишня влада, запропонувавши закон про «Свободу віросповідання», викликала в Чорногорії соціальну нестабільність.

У зв’язку із закликом церковних служителів не голосувати за нинішній уряд в цій державі ректор зазначив, що «цього церква ніколи не робила досі й ніколи цього більше не зробить».

«Влада, безумовно, мала на це право. Можна навести приклади інших країн західної демократії: православна церква в Греції, а також католицька в Італії залучаються у виборчі кампанії, коли відбувається переплетення соціальних і громадянських питань, які одночасно важливі і для церкви. Зволікання попереднього уряду в питанні врегулювання цього закону відповідно до рекомендацій європейських інститутів змусило церкву закликати чорногорських громадян не голосувати за партію, яка прийняла такий суперечливий закон», – підкреслив Гойко Перович.

Нагадаємо, очільник Чорногорської митрополії Сербського патріархату займався прямою політичною агітацією проти влади. Після того, як проросійська опозиція взяла більшість голосів, Сербський патріарх заявив, що задоволений результатом виборів у Чорногорії.

 

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *