Ми самі обираємо, як використати час свого життя: для добра чи зла, – митрополит Епіфаній Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній зачепив тему самогубства в Україні та порадив, як можна запобігти цьому.

Фото: Митрополит Епіфаній

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній зачепив тему самогубства в Україні та порадив, як можна запобігти цьому.

За даними Держстату, за перше півріччя цього року від навмисних ушкоджень померло 3000 людей. Митрополит Епіфаній зауважив, що через трагедію самогубства страждає вся родина, близькі, друзі, які окрім горя через втрату несуть ще й тягар відчуття провини, що не попередили, не помітили, вчасно не допомогли.

На думку предстоятеля ПЦУ, цій біді можна запобігти, якщо пам’ятати, що Бог ніколи не відвертається від людини, Він простягає їй руку допомоги у, здавалося б, повній темряві і безвиході, просто людина має зробити єдине зусилля – прийняти руку допомоги.

«Чому люди зважуються на самогубство? З різних причин, але єднає їх «пекло в душі», нестерпний біль і безперервна мука, постійна тривога, втома, безнадія. Здається, ніби всі навколо стали ворогами, можливі шляхи допомоги здаються непереконливими, перспектив – ніяких, і от тоді з’являється страшна помилкова думка про «єдиний вихід», який «припинить усі страждання»: самогубці зважуються на великий гріх, одночасно відкидаючи дар Господній – життя, відкидаючи покаяння і саму віру в Бога», – сказав Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ наголосив, що Бог не змушує, не присилує нас виконувати Його волю. «Він вказує на правильний шлях, але ми повинні обрати і йти цим шляхом – такою є умова людської свободи, дарованої Господом. І Він, як милосердний Отець, ніколи не забирає в людини цей дар. Тож від нас залежить, як ми використаємо час нашого життя: для добра чи для зла – приймемо Божу допомогу, наблизившись до Нього, чи погордуємо навіть звернутися по неї».

Митрополит Епіфаній пояснив, що самогубство – це сукупність багатьох гріхів: окрім факту тілесного й духовного вбивства самого себе, це й гріх невір’я, відчаю, сумніву у спасительному Промислі Божому щодо кожної людини, це гріх нерозкаяності, нелюбові до рідних і близьких людей тощо.

«Маємо пам’ятати, що випробування ніколи не допускаються понад сили людини. Все можна подолати, але не лише власними силами, а з Божою допомогою, з людьми, через яких Він нам тут допомагає».

«Важко боротися з проблемами власними силами – не закривайтеся у собі, не відгороджуйтеся, а приймайте допомогу від Бога й від людей. Моліться, просіть у Господа поради і Він неодмінно дасть вам сил й полегшення. Не забувайте про сповідь і Причастя, через які благодать Святого Духа зцілить вас зсередини…Тож відкрийте своє серце, пустіть Бога в свою душу і Він зцілить вас та захистить від біди!», – закликав Блаженнійший.

Він зацитував слова шанованого святого ХХ століття, старця та монаха Афонської гори святого Паїсія «Важкі почуття і відчай – це бісівський напад… Розум твій нехай не звертається ні до чого, що його пригнічує… Довір Богові те, що з людського погляду неможливо виконати, і позбавишся горя і скорботи».

Нагадаємо, митрополит Епіфаній нагородив медиків за жертовне служіння у збереженні дару життя, а також закликав шанувати довкілля.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *