Церква, армія та волонтери є лідерами довіри українців, – опитування

Фото: Духовний фронт України

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова свідчить, що найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним Силам України (їм довіряють 65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%)

Про це йдеться на офіційному сайті Центру Разумкова.

Крім іншого, Державній службі з надзвичайних ситуацій і добровольчим батальйонам довіряє 53% опитуваних, Державній прикордонній службі 52%, ЗМІ України 50%, Національній гвардії України 49%, громадським організаціям 47% опитаних. Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.

Дослідження Центр Разумкова провів спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Фінансували дослідження Посольство Королівства Нідерландів.

Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Окрім іншого, президенту України не довіряють 49% громадян. Лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів).

Це свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (ЗСУ, ДПСУ, НГУ, ДСНС), – йдеться у повідомленні Центрі Разумкова.

Загалом, спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року не довіряли 72%; Верховній Раді — 54% та 75% відповідно, Президенту — 31% і 49% відповідно.

Раніше ми повідомляли, що Армія і Церква – лідери довіри українського народу.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *