Загрожувати Білорусі може тільки Росія У Польщі і Литві спростували заяву Лукашенка про загрозу суверенітету з боку НАТО

Олександр Лукашенко Фото: REUTERS

Литва та Польща офіційно відреагували на заклик білоруського президента Олександра Лукашенка «боронити західну перлину з центром у Гродно» від військ НАТО, повідомляє «УНІАН» з посиланням на ТСН.ua.

Президент Литви Ґітанас Науседа зазначив, що Лукашенко просто намагається відволікти увагу суспільства від внутрішніх проблем Білорусі. «Розмови про ймовірні зовнішні загрози не мають під собою жодних підстав», – зауважив Науседа.

Ґітанас Науседа
Фото: Robertas Dačkus

Тезис Вільнюса підтримали і у Варшаві. Глава Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерскій відзначив, що Варшава не має наміру порушувати територіальну цілісність Білорусі.

Кшиштоф Щерскій
Фото: ghall.com.ua

Топ-чиновник запевняє, що фундаментом міжнародного права є суверенітет держави, а тому Польща має намір дотримуватися цього принципу.

Отже, Литва і Польща одноголосно заявили про пріоритет міжнародного права і неприпустимість зазіхань цивілізованого світу на територію будь-якої іншої держави.

Цей меседж також містить тонку вказівку на те, що остерігатись варто лише владу тих держав, які вже продемонстрували повне ігнорування міжнародного права і зневагу до суверенітету сусідніх незалежних держав.

До таких відносили і відносять лише Росію. Саме в РФ скористались кризовим періодом у житті України і Кремль анексував Крим і розпочав військову агресію у східних областях України.

Таким чином, Лукашенко варто звернути свій погляд на схід, оскільки саме звідти може надходити справжня загроза миру в Білорусі і самому суверенітету Республіки.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *