Ми повинні донести до міжнародних партнерів, що відбувається з тиском на ПЦУ в Криму – Джапарова Перша заступниця міністра закордонних справ України розповіла про кроки на шляху збереження української церкви в окупованому Росією кримському півострові

Еміне Джапарова Фото: ukrinform.ua

В ефірі «Радіо Свободи» топ-чиновниця Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про інструменти, які мають допомогти зберегти Православну церкву України у Криму.

Про це пише «Гордон» з посиланням на радіостанцію.

Еміне Айяровна зазначила, що найпершою метою є донести до міжнародних партнерів України інформацію про тиск на церкву. За її словами, з ПЦУ досягнуто домовленість по деяких заходах у рамках міжнародних організацій.

«Це інструмент публічності. Він, можливо, скептикам видасться неефективним, але на сьогодні, я вважаю, є одним із головних. І ми домовилися із Климентом (архієпископом Сімферопольським і Кримським Православної церкви України) про певні практичні кроки, як ми будемо рухатися», – сказала Джапарова.

Нагадаємо, що в липні поточного року архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту в день 20-річчя його архієрейської хіротонії російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Після цього, за сприяння Еміне Джапарової, Православна церква України приєдналась до ініційованої міністром закордонних справ України Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політв’язнів.

9 серпня 2020 року, архієпископа Климента (Куща) було возведено в сан митрополита.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *