Унікальний, розписаний «петриківкою», собор ПЦУ потрапив до Книги рекордів України

Розписаний «петриківкою» храм в Маріуполі на честь святого Петра Могили і собор Успіння пресвятої Богородиці Православної Церкви України офіційно внесена до національної Книги рекордів.

Про це повідомляє Релігійна правда.

Сукупна площа нанесених візерунків становить 500 погонних метрів. При цьому розпис ще не завершений і незабаром буде ще масштабнішим.

Втілити проєкт у життя вдалося менше ніж за два місяці — перші мазки розпису львівська майстриня Ольга Черьомушкіна нанесла на стіни центрального фасаду собору 15 червня цього року.

Крім того, на території храму на величезному гранітному камені днями розмістили 3-метрову статую Архангела Михаїла — це перша кована інсталяція святого такого розміру. За задумом, статуя буде своєрідним оберегом для Маріуполя та всієї країни.

Ковкою близько місяця займався майстер із Чернівців Андрій Хорт. У планах — облагородження території храму.

«У нас уже є концепція огорожі храму. Буде кореляція з Маріуполем: у кожного прутика в огорожі посередині буде морський вузол. А посередині кожного кованого прольоту буде морський хрест», — розповідає керівник проєктів Кирило Долімбаєв.

Обидві ініціативи вдалося втілити завдяки внескам небайдужих людей та допомозі меценатів, волонтерів, військових.

«Це робиться для всіх людей. Для маріупольців, жителів Донеччини, України. Жодних меркантильних цілей бізнесових чи політичних не переслідується. Це просто мистецтво у контексті споглядання. Тобто кожна людина має дивитися на якийсь витвір мистецтва, думати про свої вчинки, робити якісь позитивні висновки для себе», — підкреслює Кирило Долімбаєв.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Маріуполі постане єдиний в світі храм, розписаний «петриківкою».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *