У ПЦУ пояснили навіщо освячувати мак та чи має він зв’язок із мучениками Маковеями

Православна Церква України пояснила, що освячуючи 14 серпня мед, квіти і мак людина дякує Богові за всі дари, які зростила земля нам на благо.

«Бажаючи висловити свою вдячність Богові за ці земні дари, люди почали приносити на освячення перші плоди, а з ними запашні трави, квіти, мед і мак. Церква не засуджує цю традицію, яка нагадує нам про обов’язок бути вдячними Богові за всі дари, які зростила земля нам на благо, але наголошує, що зцілює та освячує нас лише благодать Божа, за щирістю нашої віри та по молитві. Берімо у цьому приклад зі святих мучеників Маккавеєвих і пам’ятаймо, що сила може лише підкорювати, а віра стає джерелом боротьби та безстрашності», – йдеться на сторінці ПЦУ у соціальній мережі.

Традиція освячення маку 14 серпня на свято Маковея з’явилася на українських землях через те, що він дозрівав саме у серпні. В цей день Церква молитовно вшановує пам’ять сімох мучеників Маккавеєвих. Попри співзвучність цих назв із маком, традиція його освячення ніяк не пов’язана з мучениками і з’явилася на багато століть пізніше, аніж жили і трудилися на Божій ниві брати Маккавеєві, – пояснюють в Українській Православній церкві.

Семеро старозавітних мучеників: брати Авім, Антонін, Гурій, Єлеазар, Євсевон, Алім та Маркел, їхня матір Соломонія та наставник Єлеазар жили у II столітті до Різдва Христового – за часів правління жорстокого сирійського царя Антіоха. Залякуваннями і гоніннями він намагався змусити євреїв відступитися від приписів Божого Закону. Проте жодні прояви земної влади чи застосування сили не могли змусити праведників поклонятися язичницьким ідолам і зрадити Істину. Через це брати були страчені разом зі своїм наставником Єлеазаром, а серце їхньої матері зупинилося під час молитви над їхніми тілами. Святі мученики отримали ім’я Маккавеєвих, що у перекладі з арамейської означає «молот». Це слово лише фонетично подібне до українського «Маковія», або «віяти мак».

Раніше у ПЦУ пояснили чи може вагітна жінка бути хресною мамою. Також українська церква привітала парафіян, що покинули РПЦвУ після того як їх священник привітав Путіна.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *