Віталій Портников: Українцям потрібно просто вибрати між капітуляцією і опором

30 липня перший президент України Леонід Кравчук був призначений главою української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі.

В ефірі телеканалу “Україна 24” колишній президент України розказав про компроміси на шляху до вирішення конфлікту: створення фонду для відновлення і вільна економічна зона на території Донбасу.

Але Віталій Портников вважає, що Кравчук помиляється і такі кроки не приведуть до миру. В статті для “Еспресо” журналіст розказує, чому немає ніякого сенсу у прямих переговорах з маріонетками Кремля і чому їм не потрібна ніяка вільна економічна зона.

“Про мир з представниками окремих районів можна було б домовлятися, якби вони дійсно були б представниками населення Донбасу, а не російськими маріонетками. Якби на Донбасі дійсно було б народне повстання проти української влади та ці люди були б його учасниками. Якби вони переслідували власні інтереси – політичні чи економічні. Наприклад так, як переслідували свої інтереси – незалежність республіки – учасники війни у Чечні. Або як сьогодні переслідують свої інтереси учасники протестів у Хабаровську. У цих людей свій рахунок до Кремля.

А “народні республіки” на Донбасі якраз Кремль і створив. Їхні представники не були ані керівниками, ані учасниками повстання проти влади Києва просто тому, що ніякого повстання не було. Повстання було у Києві – проти Януковича і його бандитського оточення. А самому Януковичу і його російським покровителям не вдалося навіть за гроші імітувати Антимайдан”.

Віталій Портников нагадує приклади з історії, які доводять, що переговори з маріонетками не вирішують проблеми:

“Його [Кравчука] молдавський колега Мірча Снєгур вів прямі переговори з керівниками окупованого Росією Придністров’я. Його грузинський колега Едуард Шеварднадзе вів прямі переговори з керівниками окупованих Росією автономій Грузії. Результат – і через майже три десятиліття після початку конфлікту територіальну цілісність Грузії і Молдови не відновлено ​​і неясно, коли взагалі буде відновлено.

А ось інший президент часів Кравчука – хорват Франьо Туджман – ніяких переговорів із маріонетками сусідній Сербії не вів і свою територію звільняв. Через 25 років після закінчення війни на Балканах Хорватія – не просто країна з відновленою територіальною цілісністю, а й член Євросоюзу і НАТО. Молдова, Грузія і Україна можуть про це лише мріяти”.

“В українців простий вибір – піти по дорозі Снєгура і Шеварднадзе і на десятиліття застрягти в очікуванні дива, якого все одно не буде або піти шляхом Туджмана і захистити свою країну. У цього вибору немає і не може бути альтернативи – щоб там Леонід Макарович не вигадував”, – підсумовує журналіст.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *