Глава юрвідділу РПЦвУ заявив про необхідність судити Порошенка за розпалювання релігійної ворожнечі, а борців за Томос назвав «злочинною групою» Протоєрей Олександр Бахов розкритикував рішення ДБР про закриття кримінальної справи проти п'ятого президента України

Фото: Serhii Nuzhnenko/RadioSvoboda.org

Очільник юридичного відділу Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) протоєрей Олександр Бахов вважає передчасним закриття ДБР кримінального провадження проти екс-Президента Порошенка за розпалювання релігійної ворожнечі.

Про це повідомляє проросійське видання «СПЖ».

«Слідчі ДБР передчасно закрили справу, яку, чомусь, називали справою про томос, – зазначив клірик, – Перш за все, мова йде про зловживання владою, втручання у внутрішні справи релігійних об’єднань, підробці документів, шахрайстві з боку політиків і функціонерів, які повинні бути належним чином розслідувані».

Православний юрист зазначив, що тут «рильце в пушку» не лише у Порошенка та Юраша, оскільки там діяла ціла злочинна група, і ступінь винуватості кожного повинен встановити суд.

«Злочинною групою, Бахов, очевидно, називає мільйони православних українців, які вимагали від влади допомогти українській церкві отримати визнання, і тисячі громадських активістів, які приймали участь в перемовинах, коли відстоювали інтереси своїх православних парафій.

На останок, Бахов відзначився тим, у чому так завзято звинувачує Порошенка і його «злочинну групу».

Клірик наголосив: «це папір (томос – ред.), який не має ніякої юридичної сили». Чому він сказав саме «юридичної», а не «канонічної»? – теж питання слушне. Ймовірно, десь в глибині душі він відчуває канонічну силу документу, що був наданий Вселенською Патріархією.

Як би то не було, його заява пронизана зневагою до канонічної автокефальної Православної церкви України, і його слова точно здатні викликати релігійну ненависть до ПЦУ у читачів «СПЖ».

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *