Специфічний сленг РПЦ: Не «війна», а «особлива просвітницька місія». Підміна понять та маніпуляції з історичними подіями сягають небачених обсягів в Російській православній церкві. Шестерні «русского міра» набирають обертів

Митрополит Феодор (Казанов) Фото: priest.today

Волгоградський митрополит Російської православної церкви Феодор (Казанов) здивував специфічним баченням історії. Свою проповідь в День Казанської ікони Божої Матері він наповнив «байками», які видавав за історичну дійсність.

Про це, з посиланням на слова архієрея, повідомляє «Ахилла».

Митрополит зробив чимале «історичне відкриття», заявивши, шо цар Іван Грозний вирушив на Казань не з війною, а з «особливою просвітницькою місією».

«Переможці увійшли в захоплене місто не стандартно для того часу. Не так, як влітають яничари, убиваючи всіх на своєму шляху, грабуючи, ґвалтуючи, спалюючи. Вони зайшли хресною ходою з молитвами, іконами, церковним хором, окроплюючи все освяченою водою. Це до глибини душі вразило язичників і мусульман, які проживали у місті», – проголосив митрополит Феодор (Казанов).

Спіймавши кураж, архієрей зазначив, що того дня багато людей добровільно прийняли християнство, завдячуючи Євангельській проповіді і тому враженню, яке справила хода російського воїнства по переможеному місту.

Не забув клірик пригадати і міфічний обліт Москви з іконою під час Другої світової війни: «Маршал перемоги Георгій Жуков облітав Москву з іконою Цариці Небесної на борту літака, щоб Москва встояла і не дісталась ворогу».

Отже, Іван Грозний та Георгій Жуков, за усвідомленням митрополита Феодора (Казанова), високодуховні люди, які сіяли не війну, а «особливу просвітницьку місію». Міфологія «русского міра» обростає безглуздям та переписаними історичними фактами.

І до того часу, поки невігластво та дикунство буде лишатись в основі роспропаганди, існуватиме і загроза «особливої просвітницької місії», з якою може вирушити воїнство російське до сусідніх держав.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *