Українські суди ухвалюють протилежні рішення по порушниках карантину На Житомирщині суд виправдав ще одного священника РПЦвУ, якого підозрювали у порушенні карантину

focus.ua

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області відмовився штрафувати настоятеля кафедрального собору Різдва Христового РПЦвУ за порушення правил карантину (ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову від 21 липня.

У протоколі про адміністративне правопорушення сказано, що 24 квітня близько 10 ранку, перебуваючи поблизу кафедрального собору Різдва Христового на вул. Ольгинська, 2а у Коростені, священник порушив правила карантину, які визначені Постановою Кабміну №211 від 11 березня 2020 року. Зокрема, участь у проведенні богослужіння та причащанні брало понад 10 осіб.

Церковнослужитель не визнав факту вчинення правопорушення. Пояснив, що не запрошував мешканців на богослужіння, а лише виконував свої функції священнослужителя.

Суд з’ясував, що урядова постанова від 11 березня №211 на час складання адмінпротоколу передбачала заборону проведення всіх масових, в тому числі і релігійних заходів.

«Водночас Конституція України (ст.35) та Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (ст.9) передбачають свободу віросповідання, що включає свободу безперешкодного відправлення одноособово або колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежено лише законом. Враховуючи, що на час дії карантину право ведення релігійної діяльності, яка включає в себе і відправлення релігійних культів та обрядів відправлення, не було обмежено відповідним законом, вищевказаний підзаконний нормативний акт суперечить Конституції України», – наголосив суд.

Нагадаємо, у травні цього року у Чернівецькій області суд повернув поліції адміністративну справу щодо священника, якого правоохоронці вирішили притягнути до відповідальності через порушення карантину у Великодню ніч в селищі Красноїльськ.

А Херсонський міський суд закрив справу щодо секретаря Херсонської єпархії РПЦвУ і священика Свято-Духовного кафедрального собору Максима Тарасенка, якого підозрювали у порушенні правил карантину. Раніше Марганецький міський суд Дніпропетровської області визнав винним настоятеля храму Святого Преображення Господнього РПЦвУ у порушенні правил карантину

У той самий час Івано-Франківський міський суд визнав винним місцевого священника РПЦвУ в порушенні правил карантину (ст. 44-3 КУпАП) і призначив максимальний штраф 34 тис. грн. Священнослужитель з Івано-Франківська визнав, що не забезпечив карантинні заходи під час Великодня.

Так само у Рівненській області суд оштрафував священника Московського патріархату Якова Деркача на 17000 грн за порушення заборони на масові релігійні заходи в період карантину.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *