Смерть волонтера: Священник, який заявляв про причетність влади до смерті, відмовився від своїх слів

Керстюк називав себе волонтером Світлина: orthodoxy.org.ua (архів)

Автор версії про вбивство київського волонтера, директора громадської організації «Будинок милосердя» Олексія Кучапіна, священнослужитель Московського патріархату Захарія Керстюк, відмовився від своїх тверджень і заявив, що дані поліції про ненасильницький характер смерті вірні. Він також підкреслив, що ніяк не був пов’язаний з Кучапіним і його діяльністю з надання допомоги бездомним.

26 липня в своєму Facebook Керстюк опублікував заяву, в якій наголошує, що добровільно і без примусу відмовляється від попередніх слів про можливу причетність влади до смерті Кучапіна, передає видання «Гордон».

«Моя ганебна участь в цій історії закінчена, прошу поставитися до цього з розумінням. І ще: я ніколи, жодного разу, не тільки не був на вокзалі в якості волонтера і не допомагав там бездомним, але навіть уявлення не маю, що таке „Будинок милосердя“. Я ніколи туди не привозив знедолених, тому мене з Олексієм, дійсно, нічого не могло пов’язувати», — написав священик.

В іншому пості він опублікував своє фото в гіпсі, заявивши, що «згубна історія» забрала у нього багато сил.

«Ніяких спростувань, виправдань або додаткових коментарів ви більше не побачите і не почуєте. У середовищі бездомних людей я самозванець. За допомогою їм мене ніколи і нічого не пов’язувало. І те, що мене ніхто не знає з тих великих і героїчних людей, які рятують бездомних, — тому тільки доказ», — заявив Керстюк.

20 липня священник повідомив в Facebook, що волонтер зник при дивних обставинах — сказав, що їде у справах до Дніпра за допомогою сервісу BlaBlaCar, але його замовлення в базі даних не було.

Тіло Кучапіна знайшли 21 липня в орендованій квартирі в Києві. Судмедексперти не виявили на ньому слідів насильницької смерті. Під час огляду квартири правоохоронці знайшли таблетки та залишену на столі записку. Слідів злому в квартирі не було.

Керстюк щодня публікував повідомлення, в яких натякав на причетність київської влади і поліції до вбивства волонтера, а його самого називав другом, братом і мучеником. Він також організував через соцмережі акцію поминання Кучапіна на столичному вокзалі.

Організація «Будинок милосердя» 25 липня виступила із заявою, в якому говорилося, що ніхто з волонтерів не знає Керстюка. «У нас немає інформації, наскільки тісно Олексій з ним співпрацював і спілкувався, проте однозначно вони не були близькими друзями. Тобто інформація, яку він надає, в більшій мірі є його власними домислами і маніпуляціями», — говорилося в повідомленні.

Волонтери також стверджують, що, всупереч твердженням представника РПЦвУ, на Кучапіна і його співробітників ніхто з боку влади не тиснув, загрози організації не надходили.

Нова сторінка Керстюка в Facebook була створена в лютому. До інциденту з Кучапіним він час від часу публікував на ній фото і відео з київськими безпритульними і стверджував, що займається волонтерською роботою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *