У ПЦУ пояснили чи може вагітна жінка бути хресною мамою

Фото: ПЦУ

Православна Церква України дала роз’яснення чи може вагітна жінка одночасно бути хрещеною матір’ю і брати участь у хрещенні.

«Часто при виборі хрещених батьків зустрічаємо дивні перестороги та хибні уявлення, пов’язані з маловірством. Наприклад, вважають, що вагітна жінка не може бути хрещеною матір’ю. Складно пояснити, звідки пішло таке неправильне судження, але хочемо наголосити, що Церква не забороняє вагітним жінкам бути хрещеними мамами. Церква завжди ставилася і ставиться з повагою до жінки, тим більше вагітної, тому не бачить жодних перешкод для того, щоб вона була хресною», – йдеться на сторінці Православної Церкви України.

Зазначається, що єдина пересторога, яку варто взяти до уваги, це самопочуття жінки, особливо, на останніх місяцях вагітності. Адже їй може бути важко тримати малюка на руках під час Таїнства.

«У такий світлий та наповнений любов’ю момент, як хрещення дитини, не варто зважати на чутки та забобони. Якщо у вас є певні сумніви чи запитання – радьтеся зі священниками, і ви зможете отримати правдиву відповідь. І знайте, що хрестити можна будь-коли, не існує ніяких обмежень у часі для здійснення Таїнства хрещення: піст чи свято – хрестити можна завжди, бо двері Церкви Спасителем відкриті для кожного і повсякчас!», – підсумували в ПЦУ.

Зазначається, що православна Церква хрестить немовлят за вірою їхніх хрещених батьків і саме хрещені батьки зобов’язані навчити охрещену дитину, коли вона підросте, засадам Христової віри, допомагати їй та молитися за неї все життя.

Раніше, у ПЦУ пояснили, що згасла свічка, це не передвісник смерті, а також що означає «закопати талант у землю».

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *