Уряд призначив мовного омбудсмена

Світлина: NikLife

Кабінет міністрів призначив Тараса Креміня новим Уповноваженим із захисту державної мови.

Відповідне рішення уряд ухвалив у середу, 8 липня передає «Новинарня».

«Сьогодні шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Креміня Тараса Дмитровича», – повідомив представник Кабміну у Верховній раді Василь Мокан.

Тарас Кремінь був кандидатом від уповноваженого з прав людини.

З 2014 по 2019 роки він був народним депутатом від партії «Народний фронт».

«Я корінний миколаївець, народився тут в 1978 році, за дипломом я вчитель української та іноземної мови, кандидат наук, доцент, докторант. Все своє життя я присвятив викладанню української літератури», – розповів про себе Кремінь.

Був депутатом Миколаївської облради, працював у профільній комісії з питань освіти і науки.

З 2014 по 2019 – народний депутат України, очолював підкомітет з питань середньої і загальної освіти. Є автором приблизно 60 законодавчих ініціатив, серед яких – закон про освіту закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, що 2017 року нова редакція освітнього закон підняла хвилю обурення в Угорщині, Румунії, Болгарії, Молдові, Польщі та Греції, бо вони вважали, що зміни нібито порушують права їхніх діаспор в Україні. Справа дійшла навіть до прямих погроз. Наприклад, Угорщина заявила про блокування рішень ЄС щодо зближення з Україною через цей закон.

Тарас Кремінь, на той час голова підкомітету з питань освіти комітету Верховної Ради з питань науки та освіти, так прокоментував різку реакцію Угорщини на зміни в українській освіті: «У мене таке припущення: вони вважають, що там, де розмовляють угорською, знаходиться Велика Угорщина. Тобто, імперські замашки, які властиві Росії, тут проявляються».

Кремінь пояснив, що закон насправді реформаторський і в ньому були враховані не тільки конституційні норми, але й психологічні особливості дітей на території з компактним проживанням національних меншин.

24 квітня мовний омбудсмен Тетяна Монахова подала у відставку після пів року роботи, заявивши, що уряд так і не утворив секретаріат для її структури. Кабмін звільнив її 7 травня.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *