У РПЦ заявили про «небесну допомогу» останнього царя Росії у боротьбі з фашизмом Митрополит РПЦ Константін (Горянов) вважає, що перемога СРСР у війні з Німеччиною відбулась «за підтримки» Ніколая ІІ, а радянську пропаганду назвав «православною ідеологією»

Глава Карельської митрополії Російської православної церкви митрополит Константін (Горянов) відзначився гучною проповіддю напередодні дня початку війни фашистської Німеччини і Радянського Союзу.

Про це повідомляє «Столица на Онего».

«Проти ідеології неможливо воювати самими танками чи пушками. Ідеології потрібно протиставити іншу ідеологію, – наголосив митрополит. – Проти темної містики ідеологічного сплаву Третього Рейху, що складався з наукового матеріалізму, давньогерманських вірувань та тібетської чорної магії, з її концтаборами і жертвоприношеннями встала інша ідея – православна ідея».

Дивно чути, як православний владика називає сталінізм з його концтаборами, депортованими народами, репресіями, масовими стратами, винищенням інтелігенції «православною ідеєю».

Але, згадавши, що мова йде про владику РПЦ, здивування минає.

Втім, митрополит Константін (Горянов) ще мав «туза в рукаві», яким здивував публіку. Ієрарх заявив: «безстрашний цар (Микола ІІ – ред.), який вів переможну війну з Німеччиною під час Першої світової війни, він же молився за нас, в сонмі всіх святих в землі русскій просіявших, у війні вже з фашистською Німеччиною».

Втім, не варто переживати за психічне здоров’я митрополита. Стурбування закрадається тоді, коли усвідомлюєш, що в Росії чимало осіб, які сприймають за правду «усяку-всячину», яка лунає від позолочених митр.

А чим закінчується втовкмачування «усякої-всячини» в голови окремих росіян, вже давно відчули на собі мешканці окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *