РПЦ використовує собор Святої Софії у протистоянні Вселенській Патріархії Висловлюючи стурбованість долею християнської святині у Стамбулі, Росія планує ще більше похитнути авторитет патріарха Варфоломія

Глава синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви митрополит Іларіон (Алфєєв) відповів на заяву Президента Туреччини щодо собору Святої Софії. «РПЦ проти зміни статусу християнської святині», – зазначив митрополит Іларіон (Алфєєв). Про це повідомляє «Ехо Москви».

Раніше Реджеп Тайїп Ердоган доручив уповноваженим органам Туреччини вивчити можливість перетворення Софії на мечеть.

Цікаво, що в Росії саме так вирішили відреагувати на події в Туреччині. Замість того, щоб розглянути можливість перетворити якусь з центральних мечетей на православний храм, РПЦ на весь світ заявила власне занепокоєння через майбутнє християнського собору у Стамбулі.

Зрозуміло, що на позицію Реджепа Ердогана думка митрополитів РПЦ не сильно впливає. Проте, вигода Московської патріархії від таких заяв більш ніж суттєва.

Зокрема, Росія спробує скористатись ситуацією, щоб заявити про свою першість у православному світі. Мовляв, лише РПЦ активно бореться за статус християнської святині, в той час, як Вселенський Патріарх, на їхню думку, демонструє власне безсилля.

В цьому ж ракурсі, Москва не втратить шансу привселюдно принизити Патріарха Варфоломія І, розігнавши у ЗМІ тезис, що саме за його патріаршества Собор Святої Софії може стати мечеттю.

Тож стурбованість РПЦ долею Собору є всього лиш демонстрацією власних геополітичних спрямувань на арені світового православ’я. Сама ж РПЦ, все більше відходить від релігії в напрямку політики, і щосили намагається довести свою користь Кремлю.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *