Мінкультури обрало кандидата в мовні омбудсмени

Мінінстерство культури України висунуло відомого захисника української мови Святослава Літинського на посаду уповноваженого зі захисту державної мови. Тепер кандидатуру має затвердити уряд України.

У міністерстві культури та інформаційної політики Украни у вівторок, 2 червня, обрали кандидата на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Їм став Святослав Літинський, повідомило міністерство. Комісія з добору рекомендувала подати кандидатуру Літинського на розгляд уряду України, передає Дойче Велле.

Святослав Літинський – громадський діяч, відомий захисник української мови. Він ініціював та виграв багато судових справ щодо використання української мови, зокрема, в маркуванні побутової та електронної техніки. Він також був першим громадянином України, який отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки.

Нагадаємо, що колишня уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова у квітні вирішила звільнитися. Своє рішення вона пояснила відсутністю політичної волі української влади в питанні захисту волі. Вона наголосила, що питання про створення секретаріату уповноваженого із захисту мови було винесене на голосування Кабміну, але в день голосування було раптово викреслене із порядку денного. Також вона зазначила, що на створення секретаріату не виділялося фінансування і вона була змушена вкладати власні кошти.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *