Президент Чорногорії хоче добитись відновлення Чорногорської Автокефальної Церкви «Все, що було вивезено з Чорногорії, буде повернуто», - сказав президент.

Президент Чорногорії збирається домогтися відновлення Чорногорської автокефальної церкви. Зараз в Чорногорії діє Церква підконтрольна Сербії – митрополія Сербської Православної Церкви.

Президент Чорногорії Міло Джуканович каже, що Сербська Православна Церква «хоче управляти Чорногорією і визначити її напрямок і характер». Він також сказав, що місце Чорногорії – в Європейському союзі і це не переглядається, повідомляє vijesti.me.

На питання, чи є Закон про свободу віросповідання провокацією стабільності, він сказав, що «Чорногорії потрібен був Закон про свободу релігії, і він був прийнятий в потрібний час». За його словами, «все, що було вивезено з Чорногорії, буде повернуто», а Сербська Православна Церква «привласнює чужу власність, протистоїть судової перевірці кадастрових записів церковної власності, не платить податки і незаконно вводить священиків в країну».

За словами Президента «можливе формування Чорногорської православної церкви».

Він пояснив, арешт єпископа і священиків Сербської ПЦ – це не переслідування з боку державної влади, а результат того, що вони вважали, що «мають право не підкорятися наказам».

«Вони не можуть бути привілейованими, навіть якщо вони носять мантії», – сказав Джуканович.

«Сьогодні це лунає не з Сараєво, а з Подгориці», – сказав Джуканович, заявивши, що не може бути й мови про те, що сценарій в Сараєво можна повторитися. Він зазначив, що пропозиція про переговори з Сербською Православною Церквою залишається в силі і що є готовність до діалогу. Однак, за його словами, важко вести діалог в атмосфері «шантажу і грубих образ», яку «пропонує Сербська Православна Церква».

Нагадаємо, раніше Джуканович стверджував, що за допомогою «церковних протестів» Сербія і Росія намагаються знищити Чорногорію. Також він звинуватив Сербську православну церкву у підтримці ідеї Великої Сербії.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *