РПЦ виховує наступне покоління сподвижників «руского міра»

У рамках святкування Дня слов’янської культури та писемності 22 травня, РПЦ та Літературний інститут РФ проведуть дистанційний брейн-ринг, ведучим якого стане головний редактор міжнародного дитячо-юнацького конкурсу «Лето Господне» Сєргєй Арутюнов, – повідомляє офіційний сайт московської патріархії patriarchia.ru.

Як зазначається у повідомленні, захід організовано з використанням гранту Президента РФ на розвиток громадянського суспільства, що виділив Фонд президентських грантів.

Сайт izdatsovet.ru, в свою чергу, повідомляє, що організатори конкурсу пишаються тим, що заявки та конкурсні роботи у великих кількостях, окрім Росії, надійшли з України, Білорусі, Казахстану, Болгарії. Окремо виділені роботи, що надійшли з окупованого Росією українського міста Донецьк.

Втім, інформація про те, хто сприяв участі українських дітей та юнаків у конкурсі не подається. Не важко спрогнозувати, що найпершим лобістом виступала РПЦвУ (УПЦ МП), однак, підтвердження цьому, на разі, немає.

Знаковими є і теми цьогорічного конкурсу, де, серед інших, виділяються:

– «Одна на всех, мы за ценой не постоим» – К 75-летию Великой Победы».

– «Пути небесные» – К 70-летию преставления Ивана Сергеевича Шмелева».

Хоча за часів СРСР творчість Івана Шмєльова вважалась антирадянською, сучасна ідеологія Росії вважає її важливим елементом підвалин «руского міра». Музей І.Шмєльова відкритий та функціонує в Алушті, а Владімір Путін регулярно вшановує пам’ять письменника і підкреслює його вклад в духовну літературу Росії.

Організовуючи вказаний міжнародний конкурс РПЦ, і Кремль, переслідують щонайменше дві далекоглядні перспективні цілі.

По-перше, в Росії формується покоління «вєликорусскіх шовіністів», які мають спотворену думку про причини, наслідки та уроки Другої світової війни, єдність слов’янських народів, і непорушне лідерство Росії у слов’янському світі.

По-друге, в державах пострадянського табору, і, що важливо для Кремля, в Україні, стверджується група молодих громадян, які не вважатимуть Росію агресором та окупантом, а «русскій мір» для них – єдина можлива форма існування.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *