Від стажування до практики: Очільник РПЦвУ Онуфрій запускає в Україні «чорногорський сценарій»

Московський патріархат перейшов до відвертих погроз українській державі, аби уникнути відповідальності за диверсію, скоєну проти українського народу. І для цього запускає «чорногорський сценарій», коли церква, що керується з іншої країни, відверто займає антидержавну позицію в країні перебування.

Погрози почали лунати з Чернівецької області, звідки родом очільник РПЦвУ митрополит Онуфрій. Буковинська єпархія запустила у соцмережах опитування, мета якого залякати центральні органи влади під час розгляду петиції про розірвання договору з РПЦвУ про використання Києво-Печерської лаври. Якою, хочемо наголосити, РПЦвУ користується безкоштовно. У той час, коли це державне майно оцінюється у майже 23 мільйони гривень.

Ситуація виглядає абсурдною. Уявімо, наприклад, що якийсь орендар безкоштовно користується приміщенням в офісному комплексі в центрі столиці. І через свою погану поведінку цей орендар вже настільки набрид сусідам з інших офісів, що ті попрохали власника комплексу вигнати нечемного орендаря. А той каже: спробуєте мене вигнати – спалю всю будівлю.

Видно, не дарма митрополит Онуфрій їздив наприкінці лютого цього року до Чорногорії. Куди він направився за вказівкою моспатріарха Кіріла відразу з Йорданії, де відбулися провальні збори для РПЦ та її сателітів. Тепер стає зрозумілим, що Онуфрій не просто злітав у Подгоріцу підтримати свого колегу митрополита Амфілохія – очільника Сербської православної церкви на території Чорногорії. А пройти стажування для подальшого впровадження антидержавної діяльності в Україні.

Маленька балканська Чорногорія стала епіцентром церковно-політичного конфлікту в перші два місяці 2020 року. Наприкінці 2019 року чорногорський парламент – Скупщина – затвердив закон «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад». Місцева влада, надихнулась прикладом церковного успіху України, вирішили позбутися впливу сусідньої Сербської церкви. Офіційна риторика патріархії в політичному плані часто радикальніша, ніж у президента Сербії Олександра Вучича . Фактично Сербська ПЦ – зараз єдина організація, яка намагається відновити так звану «Велику Сербію», в масштабах колишньої Югославії, ну або окремих її територій.

Після ухвалення закону, що супроводжувалось сутичками у самому парламенті. СПЦ відразу вивела своїх прихильників на вулиці. Ситуацією відразу скористалися російські спецслужби. Аби уникнути міжнародного скандалу, Посольству України в Чорногорії довелося робити спеціальну заяву, що Онуфрій не представляє Україну та її громадян, а є представником Російської Православної Церкви в Україні.

Онуфрій за своє стажування у Чорногорії навіть отримав орден Петра ІІ Негоша «за заслуги у захисті православної віри» у Цетінському монастирі. Що цікаво, Петро ІІ Негош був автором ідеї Пансербізму або ідеї Великої Сербії. Хотів воз’єднання Чорногорії із Сербією і прихильник південнослов’янської єдності. У зовнішній політиці орієнтувався на Росію.

В інтерв’ю Духовному Фронту тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка назвала цей закон відновленням історичної справедливості і поверненням майна у державну власність. «Фактична передача майна у власність держави не означає, що Сербській православній церкві заборонять користуватися цим майном, тобто фактично буде ситуація, подібна до тої яка зараз є в Україні, коли головні українські святині формально, на скільки я розумію, перебувають в державній власності, а користуються ними в своїй більшості Українська православна церква Московського патріархату», – розповіла дипломат і додала, що у Чорногорії на цю тему більше спекуляції, які поширюють античорногорські сили.

Як і в Чорногорії, в Україні все залежить від наявності сили волі у державних керманичів. У цій маленькій балканській країні спромоглися поставити деяких неспокійних священників СПЦ на місце, тягаючи їх у поліцейські відділки за порушення закону. Побачимо, як це відбудеться у нас.

Tagged:

6 comments

  1. Журналіст що написав цей брєд – це тупе на голову створіння. Це повна нісенітниця. Для першокласника зрозуміло, що стаття за брудні гроші написана. Продажне ти баринисько.

  2. Нападаючи на УПЦ МП, дебіли зі здивуванням помітили, що це може завершити крахом держави. А не лізь, куди не слід!

  3. дуже невдале порівняння і взагалі абсурдна стаття. Нагадаю для тих, хто не в курсі, що Києво-печерську лавру заснували ще монахи РПЦ (Русская православная Церковь, не плутать з російскьою церквою) ще за часів Київської Русі і на протязі тисячилітньої історії саме вони рили руками ті печери, потім будували, підтримували Лавру. Із покоління в покоління саме вони створили лавру, таку яку ми зараз бачимо, а не держава, чи ще хтось. Тому не зазіхайте на те чого ви не створювали. УПЦ на своєму місті у своїй лаврі.

  4. Очень рада,что прочитавшие статью реально оценили этот,мягко говоря бред. Прекрасно,что верующие, здравомыслящие люди делятся своим мнением по поводу неадекватных нападок на Православную Церьковь.Присоединяюсь к ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *