Поліцейські у Великодні дні не виводитимуть силою людей із церков, – голова Нацполіції

Голова Національної поліції України Ігор Клименко сподівається, що святкування Великодня в умовах карантину в країні відбудеться в атмосфері взаєморозуміння та поваги один до одного: зі службами в храмах, але без скупчення людей та інцидентів.

В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» Клименко розповів, що керівники МВС зустрічалися з представниками Всеукраїнської ради церков для пошуку оптимального підходу до святкування.

«І поліція, і МВС зважали на те, що великодні служби мають відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводять, на богослужінні перебуває не більше ніж 10 осіб. Священикові, який проводить службу – лише йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція та ритуал вимагає цього», – розповів голова Нацполіції.

За його словами, після служби до церкви можуть заходити дві людини – якщо храм великий, і одна людина – якщо церква маленька.

Голова Нацполіції зазначив, що поліція діалогу та дільничні інспектори поліції перебуватимуть біля церков, забезпечуючи правопорядок, а самі священики в церкві контролюватимуть кількість прихожан у приміщенні. «Ми в жодному разі не будемо заходити в храм і тим більше когось звідти виганяти», – запевнив керівник Нацполіції.

Клименко розповів, що 19 квітня 100% поліцейських превенції вийдуть на вулицю, тому що церков і приходів дуже багато, і важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян із поліцією.

«Якщо будуть грубі порушення закону – реагуватимемо відповідно до наших повноважень», – повідомив він.

«Сподіваюся, нам всім вистачить терпіння та витримки, щоб не затьмарювати святкові дні інцидентами», – резюмував Клименко.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *