У патріарха Варфоломія вшанували пам’ять Небесної сотні та помолилися за захисників України

В історичному стамбульському районі Фатіх, в храмі Святого Миколая у неділю, 1 березня, відбувалася божественна літургія за участю священників Православної церкви України та Вселенського Патріархату, під час якої вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та помолилися за захисників України.

«Автокефальна українська церква — це одна з перемог нашої держави, це фундамент нашого духовного життя, фундамент нашої державності. Ми віримо, що які б задуми не були у держави-агресора, їй не вдасться нічого вчинити, бо Бог благословив нашу державу і Бог благословив автокефальну церкву України», – наголосив у своїй промові архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Під час богослужіння присутні помолилися за Героїв Небесної сотні, полеглих у війні на Донбасі, всіх, хто віддав своє життя, боронив і боронить Україну, передає Укрінформ.

«Серце і душу охоплює радість, що всі ми маємо можливість молитися тут, у прекрасному древньому храмі. Хай Господь дає всі вам сили й терпіння, щоб ви завжди гуртувалися. Найчастіше в будь-якій країні, за кордоном, українці гуртуються навколо храму. Сподіваюся, що і цей храм, і інші храми, які є тут, на території Стамбула й Туреччини, стануть духовним осередком для гуртування громади», – звернувся до присутніх намісник Михайлівського золотоверхого монастиря, архієпископ Вишгородський Агапіт.

«Нам, українцям, дуже приємно, що маємо можливість не вперше молитися, відвідувати літургію, яка проходить українською мовою. Хочу пригадати події 20 лютого 2014 року, коли на Майдані Незалежності небайдужі українці вийшли проти режиму, який не давав нам розвиватися», – сказав генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *