Щорічне видання Вселенського патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні

Щорічне видання Вселенського патріархату не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні.

Так, наприклад, колишній митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський) вже не згаданий з таким титулом у цьому виданні. Натомість весь єпископат названий із прив’язкою до місцеперебування того чи іншого єрарха РПЦвУ. Наприклад «Онуфрій митрополит у Києві». Позбавлення єпископського титулу позбавляє і священнодіяти на території іншої церкви адже, згідно православних канонів, в одній єпархії може бути лише один єпископ а не два чи більше.

Нагадаємо перед Об’єднавчим собором Вселенський патріарх Варфоломій І надіслав листа митрополиту московського патріархату в Україні Онуфрію. В листі було сказано що після Об’єднавчого собору він не зможе носити свій титул «митрополит Київський і всієї України», бо цей титул буде присвоєно новообраному предстоятелю Церкви.

У щорічному виданні Константинопольської Церкви Православна Церква України названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Незважаючи на всі наклепи Церква України як автокефальна і рівна. Блаженнійший Епіфаній титулується Митрополитом Київським і всієї України.

Усі єпископи так званої УПЦ Московського патріархату поміщені у списках єпископів Російської православної Церкви.

В книзі також згадані важливі події пов’язані із наданням автокефалії ПЦУ.

 

Tagged:

9 comments

   1. Жодна з православних церков, окрім невизнаної церкви Чорногорії, не визнала ПЦУ. Як можна визнате, те чого не існує? Так де саме наша Українська церква? Згідно порошенківського томосу, у нас в Україні з’явилась Константинопольська Православна Церква в Україні.

    1. Оскільки коментар написаний вже після визнання, окрім Константинопольського Патріархату, ще і Еладською Церквою та Олександрійським Патріархатом, а Чорногорська церква поки що сама чекає визнання і про ніяке їх ставлення не йдеться, то дописував свідомо бреше, забуваючи, хто є батько брехні. Але це так властиво представникам МП, які ані в Бога не вірять, ані совісті не мають.

  1. МП може визнавати чи ні, але це реальність, яка грунтується на канонах Церкви. Отже в Україні є помісна Автокефальна Православна Церква і є представники Російської Православної Церкви (їх очолює пан Березовський). Те що це не подобається путіна та його посіпакам, нікого не хвилює.

   1. ПЦУ – це не канонічна секта, утворена всупереч Апостольським правилам. А за таке відлучають від церкви. Тобто Варфоломій стає розстригою і його укази втрачають силу!

 1. Московіти грецькою не читають, бо це мова Материнської Церкви, яку вони геть забули та зневажають. Напишіть для них православний календар татарською

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *