Житель Калуги Іван Любшин написав коментар у «ВКонтакте», де назвав Михайла Жлобіцкого який підірвав себе біля ФСБ «героєм тижня», маючи на увазі, що той – «герой новин». Пізніше Любшин видалив коментар. Але через рік на чоловіка завели кримінальну справу і побили при затриманні. ФСБшники запитували Івана чому той ходив до поган і чому критикує РПЦ.

Про це пишуть російські ЗМІ.

− Я влаштувався на роботу адміністратором в магазин в Калузі. Це повинен був бути мій перший день на роботі. [15 жовтня 2019 року] я вийшов з дому близько сьомої ранку. ФСБ-шники чекали мене біля сусіднього будинку. До мене підійшов хлопець, попросив телефон: типу, дуже терміново потрібно викликати таксі. Я дав телефон. В цей час з припаркованого поряд мікроавтобуса темно-синього кольору вибігли двоє або троє людей в масках.

− Мені заламали руки, поклали на асфальт, потім потягли в мікроавтобус. Поклали обличчям вниз, на підлогу мікроавтобуса, обшукали, наділи наручники. Трохи пресанули мене. Один з них зняв маску і крикнув: «впізнаєш мене»?

− Коли мене затягували в мікроавтобус, я думав, це взагалі не моя історія – може бути, беруть хлопця, який у мене телефон попросив?

− Він запитав: «Ти здогадуєшся, звідки ми?» Я відповів, що так. Він погрожував, що відвезе мене на Донбас, а там таких, як я, вбивають. Почав мене бити і застосовувати електрошокер. Мікроавтобус поїхав. Куди – я не знаю, я лежав обличчям в підлогу. Але явно не на Донбас, їхали ми хвилин 40. Напевно, щоб не на людях все це було, не в мене у дворі.

− Погрожував, що вб’є і закопає в лісі. Мені не було куди бігти: я був в наручниках, в мікроавтобусі незрозуміло де.

− Ще в ході тортур він запитував мене про Істинно православну церкву. Істинно православна церква – це християнська конфесія, яка не належить Московському патріархату. У мене друзі в одній з таких церков, Російської православної автономної церкви. Питав, чи оплачується їх діяльність через закордон – про це я нічого не знав. Він бив мене за те, що я і ці мої друзі критикували РПЦ.

− Питав, навіщо я ходив до поган. Ну, люди цікаві, ходив до них на свято. Питав, чому я розлучився. Люди розлучаються, я розлучився благополучно. Просив, щоб я [про побиття в мікроавтобусі] нікому не розповідав. Інакше будуть неприємності, в тюрмі мене покарають.

− Через чотири години мене привезли до слідчого в Слідчий комітет Калуги. Справу порушили за репост з коментарем річної давності. Хоча я цей пост сам давно видалив: вони рік зберігали ці дані, а що пост видалений – не важливо, він же був публічним. Пост вони досліджували 27 березня. У висновку написали, що в пості містилося імпліцитне виправдання тероризму. Імпліцитне – як би приховане, неясне.

− 25 грудня мене відпустили під підписку про невиїзд. Слідство вже закінчено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: