Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, співробітник Інституту історії України НАН України каже що на фасаді храму Спаса на Берестові проглядається тризуб. На висоті храму спеціально порушено симетрію і викладено орнаменти. Історик переконаний, що це спроба зобразити давньоукраїнський княжий знак тризуб.

Про це пише «Релігія в Україні» з посиланням на місцеві ЗМІ.

«Можу припустити, що саме таким чином на вищому місці, яке було видно, майстри-каменярі заклали княжі знаки, для того щоб продемонструвати того князя та того, хто ж був насправді замовником», — каже історик у власному відео. Тризуб вважався гербом династії Рюриковичів.

Історик  сказав, що жодного разу про це не читав і не чув про це від корифеїв-гідів. Пояснює, що на такі речі не звертають уваги взагалі.

Храм Спаса на Берестові з 1990 року внесено до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Він є пам’яткою архітектури XI–XII ст. Українські вчені вважають, що церкву було зведено за правління князя Володимира Мономаха між 1113-м і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Екскурсії храмом поновили після реставрації 29 вересня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: