Архієпископ Кіпрський: Я сказав патріарху РПЦ – він ніколи не буде першим серед православних Предстоятелів

В інтерв’ю газеті «Політіс» архієпископ Кіпрський Хрисостом різко розкритикував проросійську позицію митрополитів Лімасолу, Кіккосу і Тамасосу щодо питання неминучого розколу, що суперечить рішенням Священного Синоду не займати офіційну позицію.

Про це повідомляє архієпископ ПЦУ Євстратій з посиланням на грецьке видання Orthodox Times.

«Священний Синод вже вирішив. Ви повинні його поважати. Тепер вони мали окрему конференцію з росіянами, хоча був скликаний Священний Синод і вирішили у питанні автокефалії України залишатися нейтральними. А вони виступають на конференції і займають позицію проти Вселенського патріархату. Вони неймовірні! Адже Священний Синод вже вирішив. Поважайте це рішення. Їм навіть не соромно. Найпростіше – покарати їх і докоряти їм. Якщо вони не почнуть змінюватися. Ви перебуваєте в одному човні … », – характерно висловився він.

Архієпископ Кіпрський також розкритикував патріарха Московського, назвавши неприйнятним те, що він відмовився від співслужіння або бажає припинити поминання імен архієпископа Афінського та Олександрського патріарха.

«Він збирається створити розкол. А розкол – найбільший гріх. Я цього не розумію. Він хоче бути першим. Я сказав йому, що ви ніколи не будете першим. За останні 17 століть Константинопольський патріарх був визначений як перший серед усіх східних православних Предстоятелів. Зупиніться нарешті! Ми не можемо закривати очі. Ви повинні це зрозуміти. Але егоїзм не дає йому бачити чітко», – сказав архієпископ.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *