Обласна влада на Буковині встала на бік РПЦвУ? Відмовили в реєстрації статуту через каліграфію

Чернівецька обласна державна адміністрація досі не може придумати відповідь на заяву громади с.Рингач від 10 березня 2019 року. Цю відповідь чиновники повинні були надати протягом 1 місяця, в деяких випадках 3 місяців.

«А вже минуло 9 місяців і ми не можемо добитися відповіді. Мабуть для наших царків закони не писані», – наголошують члени громади у своєму зверненні в соцмережах.

Нагадаємо що 10 березня відбулися збори про перехід релігної громади с.Рингач з УПЦ(РПЦ) в ПЦУ, в яких взяло участь 70 прихожан, які прогулусували одноголосно за перехід до ПЦУ. На зборах були присутні представники влади, поліція, журналісти, які проводили відео зйомку, але вибір громади для влади не важливий.

«На наші звернення ми так і не отримали ніякої відповіді! Це непосильно здоровому глузду, українські чиновники, порушуючи закон, відстоють церкву, яка має центр в країні окупанта і це все відбувається на 5 році війни! Отець Серафим (РПЦ) оприлюдніє документи, які надала ОДА. А нам ОДА говорить, що ніякої відповіді немає. Хтось займається обманом??? Просимо ОДА надати відповідь найближчим часом», – обурюються віряни.

Дійсно, на оприлюдненому московським священиком відео, показано відповідь управління культури Чернівецької ОДА. Але датована вона серпнем місяцем. У тексті документи говориться про відмову в реєстрації нового статуту громади через «нечітку каліграфію не змогли з’ясувати прізвища окремих осіб, присутніх на зборах».

У той самий час в документі згадується, що до ОДА надішли заяви про відкликання підписів під протоколом за перехід до ПЦУ.

Питання: якщо чиновники не могли розібрати прізвища, як тоді вони могли зрозуміти, що люди, які відкликали заяви – ті самі люди, вказані в протоколі?

Також наводять на думку інші кадри з оприлюдненого відео. Заяви до ОДА про відкликання підписів написані на однакових бланках як під копірку.

І складається таке враження, що більшу частину списку вірян на підтримку РПЦвУ написані одним почерком.

Раніше віряни ПЦУ скаржилися на погрози і оббріхування священиком РПЦвУ Серафимом.

Tagged:

4 comments

 1. ПЦУ-шній брехні немає меж!

  Нещодавно прибічники новоствореної організації “ПЦУ” написали скаргу на працівників Чернівецької ОДА, що буцімто останні не реєструють їхню громаду в селі РИНГАЧ Новоселицького району.

  Але що відбувається насправді?
  Так, справді, 10 березня цього року прибічники ПЦУ зробили свої “збори” в сільському клубі, і вирішили кудись перейти. Але куди??? Якщо вони а ні юридично, а ні фактично не являються прихожанами Свято-Вознесінського Храму Української Православної Церкви, який є в селі, і в якому люди моляться і по сьогоднішній день. А більшість із них (“ПЦУшників”)протягом років не приходили до цього храму, і жодного разу не долучатись а ні до утримання, а ні до ремонтів даного храму. Тобто вони не являються прихожанами!!!

  І ще більше того, вони записали себе в списки ПЦУ, тобто вони самі добровільно не захотіли бути нашими прихожанами. Вони є самозванці!!!! Тому що вже 9 місяців намагаються видати себе за наших прихожан і рейдерськи захопити наш храм!

  Справа в тому, що вони в ОДА не намагаються зареєструвати свою новостворену релігійну громаду, а лукавством, представляючись буцімто нашими прихожанами, намагались внести зміни в наші установчі документи. Тобто без відома наших прихожан (а їх 320) ці активісти намагалися через підроблені документи вкрасти храм у віруючих УПЦ. Вони заявляють що їх 70, але забувають про те, в ОДА були подані заяви наших односельчан, які відкликали свої підписи на підтримку новоствореної організації “ПЦУ” (більше 50 людей).

  Відділ культури Чернівецької ОДА прислав їм офіційну відмову в внесенні змін в наш Статут. Але, оскільки вони пралставлялись від нашого імені, то і відповідь з ОДА прийшла на нашу юридичну адресу.
  А вони бідні побачили її тільки на нашому відеозверненні, яке було записано після їхньої провокації, коли вони зірвали своїми криками богослужіння вірян УПЦ в храмі. А те що на другій сторінці даної відмови вони так і не дізнались. А там була вказана причина, чому їм (юридично нам) відмовлено в внесенні змін до нашого Статуту.

  Потім їхні представники намагались “домовитись” вже через нових керівників ОДА щодо реалізації своїх лукавих намірів. Але так саме отримали відмову!

  А тепер їм нічого не залишилось, як писати скарги на працівників відділу культури Чернівецької ОДА про те, що їм не дозволяють рейдеськи захопити православний храм в Рингачі. І обливати брудом настоятеля та всіх прихожан нашого храму.

  І ще вони пишуть, що на їхніх зборах були представники влади. Але хто саме не пишуть по-тій простій причині, що там нікого не було! Хіба що вини мають на увазі журналіста із жовтої преси Єріміцу Г.М…

  Коли прибічники ПЦУ говорять про Церкву, то вони говорять тільки про національний аспект: про вишиванки, народні пісні в храмі, про мову. Але жодного разу вони не упом’янули про Христа. Складається таке враження що і справді їм потрібна не Церква чи храм, а просто вирішити якісь свої амбіційні політичні питання. А в тих питаннях ім’я Господа нашого Ісуса Христа взагалі відсутнє! Дивлячись на їхню діяльність, то здається що вони служать не Богу, а просто “аби проти агресора”.

  А у Бога немає “ні еліна ні іудея, ні чоловічого роду ні жіночого.”(Гал. 3:28.), бо перед лицем Божим всі рівні!

  #УПЦ #рингач #пцу #чернівецькаода

  1. Не бреши собака – собака гавкає, а караван УКРАЇНСЬКОЇ Церкви йде в майбутнє – до БОГА!

  2. Недарма ви навчалися в Росії – там вас навчили вести боротьбу Путінськими методами на основі обману. Збори проводилися не в клубі, як ви говорите, а на території Церкви. Підтвердження цьому – фото- та відеозйомка журналістів багатьох видань – “Слово Правди, телеканал “ТВА”, інтернет-видання “Чернівці.Онлайн”. А від влади був присутній В.О.старости села Андронюк Василь Ілліч. Для вас це не влада??? Коли ви ходили селом в січні 2019 року двічі і збирали гроші на церкву, то ми були прохожанами, а через кілька місяців, коли були збори, ми перестали бути прихожанами???

 2. Недарма ви навчалися в Росії – там вас навчили вести боротьбу Путінськими методами на основі обману. Збори проводилися не в клубі, як ви говорите, а на території Церкви. Підтвердження цьому – фото- та відеозйомка журналістів багатьох видань – “Слово Правди, телеканал “ТВА”, інтернет-видання “Чернівці.Онлайн”. А від влади був присутній В.О.старости села Андронюк Василь Ілліч. Для вас це не влада??? Коли ви ходили селом в січні 2019 року двічі і збирали гроші на церкву, то ми були прохожанами, а через кілька місяців, коли були збори, ми перестали бути прихожанами???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *