«Фашисти в Україні» – виключно російський нарратив: Реакція екс-міністра у справах ветеранів на публікацію Bellingcat

Екс-міністр у справах ветеранів Ірина Фріз висловила здивування результатами «розслідування» міжнародної групи Bellingcat про Міністерство у справах ветеранів. Про це Ірина Фріз написала у своєму блозі.

У понеділок, 11 листопада, група Bellingcat оприлюднила матеріал, в якому низка українських ветеранів та голова великої громадської організації з прав ветеранів висловили стурбованість новоствореним Міністерством у справах ветеранів України. У публікації розповідається про те, що низка крайньо-правих організацій та їх лідерів посіли впливові позиції в організації.

По-перше, дивує вибірковість у підході «Белінгів» до підготовки цього матеріалу, адже коментарі бралися лише в окремих фігурантів, з прицілом в основному на тих, хто не прокоментує, або не зможе прокоментувати питання.

По-друге, на жаль, можу констатувати проблеми в самій структурі Белінгкет. Є всі ознаки, що до неї інфільтровані люди з ФСБ РФ. Інакше я не можу пояснити для себе координованість роботи з російським ресурсом The insider, що контролюється Лубянкою. «Фашисти в Україні» – це виключно російський нарратив, яким вони годують інформаційний простір з часів Революції Гідності. 16 матеріалів про неонацистів в Україні від Беллінгів, в той час, як Європа кишіть агентами впливу Росії на всіх шаблях влади й майже у всіх країнах, – на мій погляд, дуже вдала спроба відвести погляд світової громадськості від справжніх проблем та загроз. Як каже відомий російський пропагандист: «співпадіння? Не думаю». Тому я переконана, що керівництву Беллінгів слід уважніше придивитися до власних контриб’ютерів, тим більше, що серед них багато людей з російськими прізвищами.

Нарешті про саму суть питання, що підняли «котята». Під час створення Міністерства для мене було важливо працювати з усіма ветеранами, що боронили Україну. Я дотримуюсь демократичних поглядів, і особисті переконання захисників України не можуть визначати державну політику щодо них. Я насправді знаю багатьох представників з СІЧ та Національний корпус: це досвідчені бійці, які дуже гарно зарекомендували себе на фронті у відбитті російської агресії. Їх патріотизм та зусилля щодо захисту України, самопожертва – це те, що визначає моє ставлення до них. Їх ідеологічні переконання, допоки вони не порушують закон – це їх особиста справа.

Щодо Руху Ветеранів України. За шість років війни через фронт в нас пройшло більше 360 тисяч бійців. Це дуже багато. Серед них люди з різними поглядами, різних релігійних конфесій, політичних переконань, різним досвідом та світосприйняттям. Розбудова державної політики, що встановлює рівність щодо всіх них і є справжнім проявом демократії. Визнаю презумпцію невинуватості: поки не доведена провина, а головне – не порушено Закон – звинувачення неможливі, адже в противному випадку це зветься Росією.

Tagged:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *